rozšířené vyhledávání
Obec Bystřička
Bystřička

Hasiči Bystřička – zásah 18. 11. 2014

Dne 18. 11. 2014 byl naší jednotce v 17:14vyhlášen požární poplach. Podle informací ze zaslaných SMS z Krajského operačního integrovaného systému se jednalo o požár vozu v průmyslovém objektu ve Valašském Meziříčí, část Krásno, ulice nádražní.

K zásahu jsme vyjeli naší CAS K25-L101.O připravenosti jednotky svědčí to, že jsme vyjeli do 7 minut od vyhlášení poplachu. Po příjezdu na místo události bylo upřesněno, že hoří budova 18×15m v níž byly hořící vozy a různé nádoby s látkami, které vlivem požáru postupně vybuchovaly a ohrožovaly zasahující hasiče. Naše jednotka v počtu 6 hasičů hned po příjezdu dostala rozkaz doplňovat již zasahující vozy profesionálních hasičů z kterých byly nataženy útočné proudy k lokalizaci požáru. Následně 4 hasiči naši jednotky byli přiřazeni hasičům zasahujícím z východní strany objektu a pomáhali při rozebíráni střechy a zároveň i s hašením. Strojník a velitel prováděli dopravu vody z areálu Deza. Náročnost a rozsah tohoto požáru byl obrovský a dokládá to fakt, že na zásahu se podílelo 21 jednotek hasičů jak profesionálních tak dobrovolných. Naše jednotka po uhašení požáru dostala rozkaz v 23.05 k návratu na základnu Na místě zůstal jen menší počet jednotek, které dohašovaly již jen menší ložiska požáru. Musím poděkovat zasahujícím hasičům naší jednotky za velice dobrý přístup a plnění  rozkazů, které nám byly nařízeny v průběhu zásahu. A vám všem, kteří jste se podíleli na našem zásahovém voze, které je připraveno chránit i vaše majetky.

Za SDH a jednotku Petr Rudolecký

Datum vložení: 20. 11. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 9. 2016 9:19
Autor: Správce Webu