Mapa webu
rozšířené vyhledávání
Obec Bystřička
Bystřička

Bystřičkou zněly sirény svolávající hasiče.

Zpráva o výjezdech hasičského sboru v září 2015

Požár peletkárny

Hasičům z Bystřičky zazněl zvuk sirén v září již třikrát. A to 14. 9. 2015. v 10:53 kdy naše jednotka dostala rozkaz vyjet s naší cisternou cas k 25-L101 k požáru v naší obci. Požár se nacházel v areálu bývaleho JZD ve výrobně peletek kde došlo ke vznícení a následnému požáru nakladače, který se následně rozšířil na uskladněné dřevěné palety a částečně i na blízký kamion s řezinami.Naši hasiči se po příjezdu na místo události zapojili do již probíhajících hasebních prací a dále prováděli tranzit vody a doplnování ostatnich cisteren. Po ukončení zásahu naše jednotka zůstala místo požářiště hlídat a dohašovat vznikající malá ložiska požáru ,který podporoval silný vítr. Zasahovaly jednotky HZS Valašské  Meziříčí, JSDH Jablůnka, JSDH Bystřička, HZS Vsetín.

Další zásah byl vyhlášen 19. 9. 2015, kdy členové naší jednotky byli svoláni k technické pomoci složkám integrovaného zachraného sistému. Naše jednotka byla vyslána do obce Růžďka k pátraní po zmizelé osobě. Po příjezdu na místo zásahu nám bylo oznámeno velitelem zásahu, že pohřešovaná osoba již byla nalezena. Proto se naše jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě zasahovaly jednotky JSH Růžďka, JSDH Bystřička, JSDH Jablůnk , HZS Valašské Meziříčí, PčR Jablůnka, ZZS ZLK.

Třetí zvuk sirén vyhlašující poplach byl vyhlášen dne 25. 9. 2015 v 6.22. Naše jednotka byla vyslána k požáru sušičky pilin v areálu bývalého JZD Bystřička. Na místě události došlo ke vznícení pilin uvnitř technologického zařízení na výrobu peletek. Zsahující jednotky společnými silami provedly násilné otevření části technologie, aby mohli vybrat a uhasit hořící piliny. Během zásahu hasiči prováděli ochlazování zbylé technologie. Po ukončení zásahu se všechny jednotky vrátily zpět na své základny. Místo požářiště si převzal majitel firmy.   Na místě události zasahovaly jednotky HZS Valašské Meziříčí, JSDH Bystřička, JSDH Jablůnka.

Za jednotku JSDH Bystřička Rudolecký Petr.

Datum vložení: 28. 9. 2015 10:00
Datum poslední aktualizace: 8. 9. 2016 9:19
Autor: Mgr. Pavel Kotrla

Aktuálně

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27
1
28
29 30 31 1 2 3 4

Virtuální prohlídka obce

Virtuální prohlídka obce

EU

Mikroregion Střední Vsetínsko

Hlášení rozhlasu

Hlášení rozhlasu aplikace

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Odstávka elektřiny v obci

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Obecní knihovna

Obecní knihovna Bystřička

Meteostanice Bystřička

Partnerská obec

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0